O MNIE

Mój ścisły kontakt  z roślinami rozpoczął się  w latach siedemdziesiątych.  Wtedy powstało moje gospodarstwo ogrodnicze. Przez 8 lat zajmowałam się produkcją roślin ozdobnych pod osłonami. W latach 1986-1991 mieszkałam w Niemczech, w Bonn. Tam nabierałam praktyki przy zakładaniu i pielęgnacji ogrodów.
Z upływem czasu uświadomiłam sobie, jak wiele jest do zrobienia w naszych polskich ogrodach… Po powrocie do Polski założyłam jedną z pierwszych firm zajmujących się zakładaniem ogrodów i terenów zieleni. Lansując hasło „Od marzenia o ogrodzie do ogrodu marzeń”, firma moja wykonała wiele prestiżowych prac.
Od dziesięcioleci byłam związana emocjonalnie z przyrodą. Obcowałam z nią na co dzień i zawsze wnikliwie obserwowałam. Fascynowała mnie jej doskonałość, zmienność, a przygnębiało ulotne piękno. Niemalże od kołyski układałam bukiety. W pewnym momencie mojego życia stwierdziłam, że właśnie to chcę robić zawodowo. Zdałam sobie sprawę, że to wielkie szczęście móc robić to, co się rozumie, czuje…i kocha. Inną moją pasją od zawsze była sztuka, w szerokim jej rozumieniu. Powstał  z tego ciekawy tandem.

Rośliny, pasja i sztuka…. to moja florystyka

Mariola Miklaszewska