Warsztaty florystyczne

Warsztaty florystyczne organizowane przez  Rynek Hurtowy Bronisze,   WRSRH Bronisze – 2016 rok

24.01.i 25.01. 2016 rok ( niedziela ) – BUKIETY ŚLUBNE

Jedyny taki ślub,

jedyna taka para,

Jedyna taka aura,

bo kwiaty jedyne…

Każda mała dziewczynka już od najmłodszych lat marzy o oszałamiającej sukni ślubnej, romantycznej ceremonii przed umajonym ołtarzem, w niepowtarzalnej, czarującej, wzruszającej aurze, zapadającej w pamięć na całe życie. A przecież to w dużej mierze dzięki kwiatom jest pięknie, jest głębia wyrazu i splendor, eteryczność i klasa… Jest inaczej niż było wczoraj, inaczej niż będzie jutro…..

Zazwyczaj dekorowany jest kościół, sala weselna, samochód i ludzie… Jednak w całym tym ślubnym zawirowaniu najważniejszym pozostanie bukiet ślubny. Gdy florysta poczuje tę wymarzoną aurę, te fluidy, gdy przywoła swego wewnętrznego psychologa i artystę, dekoratora i profesjonalnego florystę, to zadba, by równowaga została zachowana, sprawi, by eteryczność kwiatów nie przyćmiła ich klasy, I to jest cała istota rzeczy.

Warsztaty dla początkujących (niedziela) – na tapetę weźmiemy najważniejsze, podstawowe bukiety ślubne i pasujące do nich przypinki, czyli podstawowe techniki i podstawowe układy kompozycyjne. Sprawa wykończenia bukietu jest również bardzo ważna, więc rozpatrzymy różne ich rodzaje.

Warsztaty dla zaawansowanych (poniedziałek) – zajmiemy się awangardowymi bukietami ślubnymi, przeznaczonymi dla śmiałych i przebojowych dziewczyn. Tylko nowoczesne, alternatywne techniki i tylko nieszablonowy, innowacyjny design, czyli odważnie, lekko i z klasą.

 

20.03.2016 rok ( niedziela ) – WIELKANOC

 

08.05.2016 rok ( niedziela ) – DEKORACJE STOŁÓW ( komunijny, weselny, i inne okoliczności )

 

12.06.2016 rok ( niedziela ) – WIOSENNO-LETNIE BUKIETY NA ZAKOŃCZENIE SZKOŁY

 

08 -10.07.2016 rok ( piątek, sobota, niedziela ) – ROŚLINNE PRZEOBRAŻENIA –  Warsztaty i WYSTAWA PRAC W OGRODZIE BOTANICZNYM UW W WARSZAWIE (data została zminieona na 15 – 17lipca  z powodu szczytu NATO)

 

18.09.2016 rok ( niedziela ) – JESIENNE BUKIETY

 

09.10.2016 rok ( niedziela ) – FLORYSTYKA FUNERALNA

 

27.11.2016 rok ( niedziela ) – ADWENT I BOŻE NARODZENIE

28.11.2016 rok ( poniedziałek) – Adwent i Boże Narodzenie (dla zaawansowanych)

 

28.11.2016 rok ( poniedziałek ) – ADWENT I BOŻE NARODZENIE ( tylko dla zaawansowanych )

 

Warsztaty florystyczne organizowane przez  Rynek Hurtowy Bronisze,   WRSRH Bronisze – 2015 rok                                                               

Najbliższe warsztaty to :

25 stycznia – Warsztaty poświęcone tematyce ślubnej – Wymarzony ślub wiosną

Tymi ślubnymi warsztatami z entuzjazmem rozpoczynamy tegoroczny cykl warsztatów na Warszawskim Rynku Hurtowym w Broniszach….
Do wiosny jeszcze daleko, jednak kwiaty wiosenne są już dostępne, więc nie trudno nam będzie oddać klimat takiego właśnie bukietu… Tym razem zajmiemy się bukietem okrągłym, zwyczajnym…ale, ale……czy on taki zwyczajny, czy łatwo i prosto wykonać piękny, oryginalny bukiet okrągły? Przecież tyle ich już wykonano, widujemy je często i nie budzą wielkich emocji. Ano właśnie… Okazuje się, że to co proste, często bywa najtrudniejsze, dlatego ten bukiet weźmiemy tym razem na warsztat. Wykonamy go dwoma różnymi technikami (do wyboru przez uczestnika warsztatów) i omówimy wszystkie inne możliwe. Następnie wykończymy go w niecodzienny sposób, tak by panna młoda idąc do ołtarza czuła się wyjątkowo, jak na tę ceremonię przystało.
Drugi bukiet, jakim się zajmiemy tego dnia to lekka, wiosenna mgła, niczym kropla rosy, czarujący, zwiewny i delikatny…bukiet z małych fragmentów roślin, kwiatów, zwinnie nawiniętych na cienkie ozdobne druciki, po montażu tworzących odwróconą kroplę. Czy tego typu bukiety są już całkiem passe, odeszły do lamusa? Byłaby wielka szkoda… Jeśli o nie zawalczymy, to powrócą… Jak to zrobić? Ano to proste… Pokochajmy je najpierw sami , nie bójmy się ich, nauczmy się je biegle wykonywać, róbmy to po mistrzowsku i śmiało proponujmy naszym pannom młodym, a nie oprą się…
Warsztaty odbędą się na antresoli, w hali kwiatowej, prowadzący – Mariola Miklaszewska.

15 marca – Warsztaty o tematyce wielkanocnej – Wielkanoc w naczyniu

Nasze najbliższe zadanie zaplanowane na piękną, marcową niedzielę, to zobaczyć Wielkanoc przez pryzmat kompozycji w naczyniu. Ale czy będzie to koszyczek z kurką i jajeczkiem??? No nieeee…. Nie żebyśmy mieli coś przeciwko kurkom, lub co gorsza jajeczkom… Niechaj kurki zostaną w kurniku, a jajeczka przeznaczymy na kogel mogel… A nam wystarczą po nich skorupki i kilka piórek… Kompozycje mogą różnić się stylem i diametralnie różnymi technikami można je wykonać, choć wszystkie dotyczyć będą stołu wielkanocnego, bo w tym klimacie będziemy się poruszać. Jednak balansowanie pomiędzy tradycją, a nowoczesnością jest zawsze najbardziej interesujące…. A więc kompozycja w naczyniu…. Najpierw jak zwykle rozgryziemy temat teoretycznie, a potem przy pomocy różnych technik i różnych ciekawych materiałów wykonamy różne dekoracje na wielkanocny stół. A na koniec zobaczymy to w pełnym obrazku….czyli zaaranżujemy te stoły, a każdy inny, by z naszymi kompozycjami stworzyły jedną spójną całość? A potem uwiecznimy to w fotkach. A co można zrobić z kawałka blachy, pieńka i paru skorupek od jajka? 😉 Hmmm…przybywajcie, zapowiada się niezła zabawa…. Acha, nie martwcie się Kochani, będą też wiosenne kwiatki…. Bo jakże by inaczej? 😉 Warsztaty odbędą się na antresoli, w hali kwiatowej, WRSRH Bronisze, prowadzący – Mariola Miklaszewska.

19 kwietnia – Warsztaty z technik biżuteryjnych – Ubierzmy pannę młodą…. kwiatami

Panna młoda w kwiatach…romantyczne marzenie każdego florysty… Spróbujemy się tego podjąć?        Z przyjemnością…. W związku z tym wykonamy dla panny młodej kwiatowy szal, biżuterię, np. bransoletę lub naszyjnik, a może również kwiatowe nakrycie głowy? Ukwiecić możemy panie młodej welon,  a dla pana młodego, by nie było mu przykro zaproponujemy kwiatowy krawat, lub muchę.   Zrobimy również tak ostatnio modny wianek, a chętnym przypomnę techniki wykonywania wianuszków komunijnych, bo sezon na nie biegnie do nas w podskokach. Taki ciekawy plan mamy na najbliższe spotkanie i serdecznie zapraszam na nie  florystów gotowych na spotkanie z awangardową florystyką,  czyli wszystkich tych, którzy mają chęć poznać i przećwiczyć nowoczesne techniki.     Zatem 19 kwietnia minie nam pod znakiem awangardy, kwiatów i dobrej zabawy….                              Mariola Miklaszewska

 

Bliższe informacje oraz zgłoszenia udziału: p. Anna Kaszewiak, tel. 607 651 730, 22/7215521 lub email :anna.kaszewiak@bronisze.com.pl

10 lipca – Warsztaty – Instalacja, duża forma– Roślinne Przeobrażenia

Warsztaty te odbędą się w piątek 10 lipca na terenie Ogrodu Botanicznego w Warszawie. Uczestnicy warsztatów wykonają dużą formę, instalację na bazie metalowych konstrukcji, które zapewniamy. Przygotowane są też gotowe projekty, jednak kursantom dajemy bardzo dużo swobody. Kreatywność jest niezwykle cenna, więc każdy może w ramach posiadanego materiału wykonać pracę według własnego pomysłu, pod kierunkiem prowadzącej Marioli Miklaszewskiej. Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na wystawie dużych form „Roślinne przeobrażenia” i będą podziwiane w Ogrodzie Botanicznym przez wiele tygodni,dotąd dopóki będą się dobrze prezentować. Pracujemy wykorzystując głównie trwałe materiały organiczne, więc jest to bardzo prawdopodobne…     Serdecznie zapraszamy.

Z ramienia organizatora WRSRH Bronisze zgłoszenia przyjmuje  i informacji udziela p.  Anna Kaszewiak –  607-651-730

 

***********************************************************************************************************

Warsztaty florystyczne organizowane przez  Akademię Em

Uwaga! Długo oczekiwane Warsztaty dla początkujących

FLORYSTA  w 2015 roku (9 dni)

29,30,31/05,  5,6,7/06, 12,13,14/06